OPŠTINA DESPOTOVAC NASTAVLJA TRADICIJU UNOŠENJA BADNJAKA

Jutros, na Badnje jutro, je u zgradu Opštine Despotovac unet Badnjak, čime je nastavljena tradicija započeta prošle godine. Ovim simboličnim činom, u susret Badnjem danu i Božiću, obeležava se jedan od najvažnijih običaja u srpskoj pravoslavnoj tradiciji.
Unošenju Badnjaka prisustvovali su predstavnici lokalne samouprave i zaposleni u opštini, koji su istakli značaj negovanja običaja i očuvanja kulturnog i verskog identiteta našeg naroda. Tradicija unošenja Badnjaka u zgradu opštine prvi put je uvedena prošle godine, a njenim nastavkom Despotovac pokazuje opredeljenje da se lokalni običaji poštuju i prenose budućim generacijama.
Badnjak, kao simbol zdravlja, napretka i zajedništva, i ove godine unet je uz prigodne želje za mir, blagostanje i uspešnu godinu za sve građane opštine Despotovac.

O nama Gradske Vesti

Proverite još

ODRŽANA 14. REDOVNA SEDNICA OPŠTINSKOG ŠTABA ZA VANREDNE SITUACIJE OPŠTINE DESPOTOVAC I SASTANAK LOKALNIH KRIZNIH CENTARA „DESPOTOVAC“ I „JAGODINA“ POVODOM AKTUELNE EPIZOOTIOLOŠKE SITUACIJE

U Maloj sali Opštine Despotovac danas, 09. juna, je održana 14. redovna sednica Opštinskog štaba …